Tvořivé kreslení  aneb

 

Jak využít schopnosti své pravé hemisféry?

 

 

Většina lidí žije pouze na zapnutou levou hemisféru, která kontroluje, řídí, přikazuje, straší, má bolest a obavy, atd. Prioritou levé hemisféry je rozum, co smíme a co nesmíme, co se naučíme, co se nenaučíme a co se nikdy nenaučíme, co zvládnu a co nezvládnu a velké množství generačních systémů o životě, které nejsou příliš povzbuzující.

  

V pravé hemisféře je uložena naše tvořivost, kreativita, schopnost vidět svět ve vší jeho rozmanitosti, bohatosti a barvách. Je sídlem představ, symbolů, nezná co je strach, bolest, čas a stres. 

  

Tento kurz vychází z nejnovějších objevů z oblasti výzkumu mozku a naučí nás jak přepínat na pravou hemisféru v době velkého stresu a bolesti, což je úžasná pomoc v době velkého stresu , nemocnosti a užívání léků. Kurz je odpočinkový, relaxační, meditační a tvořivý.  Psycholog Roger Spery z Kalifornie obdržel za tento objev v roce 1981 Nobelovu cenu.  

  

Jaké schopnosti má pravá hemisféra se přesvědčíte také tím, že na závěr každý účastník namaluje svůj nebo cizí portrét, protože pravá hemisféra zvládne vše, pokud víme jak na to….

 

Rubrika: Kreslení | Celý článek: Kreslení | Komentáře: 0